Störi Mantel v Mladé frontě Dnes

Společnost Störi Mantel pro vás vyrábí dřevoobráběcí stroje již 20 let!


mf rocenka 250Česko-švýcarská firma Störi Mantel, s výrobním závodem v Rožnově pod Radhoštěm, byla založena v roce 1995 za účelem vývoje a výroby dřevoobráběcích strojů. První počátky firmy byly spjaty s výrobou tzv. pily dlouhého řezu s plovoucím agregátem. Díky vlastnímu vývoji, preciznímu konstrukčnímu a výrobnímu zpracování a kvalitě samotných výrobků stále dochází ke zvyšování poptávky a k realizaci nových strojů a zařízení, a to nejen v oblasti dřevoobráběcího průmyslu.

Naše společnost Störi Mantel je lídrem ve svém výrobním oboru a na tuzemském trhu představuje největšího výrobce a exportéra v oboru jednokotoučových rozmítacích pil. Neustále pracujeme na budování dobrého jména naší firmy a značky Störi Mantel svými špičkovými produkty nejen v České republice, ale i v zahraničí. Každoročně se naše firma prezentuje na tuzemských i zahraničních veletrzích. I letos jsme se zúčastnili mezinárodního veletrhu Ligna v Hannoveru a brněnského veletrhu Wood–Tec, kde výstavní prostory firmy navštívil téměř rekordní počet zájemců a návštěvníků.

Během své existence firma vyrobila a vyvezla téměř 2000 dřevoobráběcích strojů a zařízení, a to nejen do většiny evropských zemí. Nejvzdálenější destinace pro nás představují prodeje do Austrálie a Jižní Ameriky. Jen v letošním jubilejním roce naše společnost vyrobila více než stovku strojů pro tuzemský i zahraniční trh.

Pro své zákazníky také inovovala sbíjecí automat s patentovaným systémem pro elektro-mechanické sbíjení různých typů a rozměrů palet pod označením SMPA 500.2 ED. Svou moderní a robustní konstrukcí s důrazem na vysoký stupeň bezpečnosti, rychlou výrobní přestavitelností a nejnižší energetickou spotřebou ve své třídě představuje řešení všude tam, kde je potřeba kvalitně a rychle sbíjet palety s velkou produktivitou práce a vysokou dosahovanou přesností schématu hřebíkových spojů. Sbíjecí automat SMPA 500.2 ED nachází uplatnění zejména ve firmách zabývající se výrobou palet s kapacitou 550 ks za směnu.

Další portfolio strojů, které aktuálně vyrábíme: jednokotoučové rozmítací pily FLS, optimalizační krátící pily KP 500 Optim, KP 900 Easy Cut, podstolní zkracovací pily UKS, linky opracování palet SMOP, stohovače palet SMPS, speciální stroje a technologická zařízení. Ke všem našim strojům je možné variabilně vyrobit i další příslušenství v podobě dopravníků, vyrážečů, prodloužení vstupního či výstupního stolu a pod. Každý vyráběný stroj je „ušitý na míru“ dle požadavků konkrétního zákazníka. Naším krédem je sestavit zákazníkovi přesně takový stroj, jaký jeho výrobní provoz potřebuje. Samozřejmostí je poskytnutí kompletního servisu v oblasti montáže, zaškolení i pozáručního servisu.

Našich zákazníků si velice vážíme a snažíme se, aby byli s našimi stroji maximálně spokojeni. Jedním z našich spokojených zákazníků je např. společnost BLANÁŘ NÁBYTEK, a.s., která používá naše optimalizační krátící pily či společnost PUSTĚJOVSKÝ s.r.o. vlastnící sbíjecí automat na palety.

Náš současný výrobní areál se rozkládá na ploše přes 3 000 m2 a jeho součástí jsou výrobní a montážní prostory, včetně vývojových, konstrukčních a administrativních kanceláří. K dnešnímu dni zaměstnáváme 35 pracovníků převážně z našeho regionu.

A jaké jsou naše plány pro rok 2016-2017? Chceme i nadále prohlubovat spolupráci s našimi zákazníky a obchodními partnery. V tomto směru plánujeme mj. zahájit práce na nových vývojových programech z oblasti paletovací technologie. Neméně důležitá je pro nás účast na výstavách a veletrzích, z nichž největší v roce 2016 bude významný veletrh Holz-Handwerk v Norimberku.

Jsme otevřeni novým myšlenkám, technologiím a inovacím. I proto máme dveře otevřené pro případné nové konstruktéry, technology, servisní či výrobní pracovníky!

Stejně jako je pro člověka prvních dvacet let života obdobím růstu, učení se, objevování a osmělování, i naše firma prošla touto fází. Věříme, že s přibývajícími léty nebudeme stárnout, ale vzkvétat a sílit stejně jako rostou a sílí stromy, které jsou zpracovávány našimi stroji. Dovolte nám, abychom na závěr tohoto pro nás jubilejního roku poděkovali všem našim zaměstnancům za jejich obětavou a náročnou práci. Dále děkujeme našim partnerům, zákazníkům i dodavatelům za jejich přízeň a těšíme se na další spolupráci!