O nás

Česko-švýcarská firma STÖRI MANTEL byla založena v roce 1995 za účelem vývoje a výroby dřevoobráběcích strojů, výrobky byly výhradně exportovány do zemí západní Evropy. V roce 2001 rozšířila firma své obchodní aktivity do Česka a Slovenska a také do zemí střední a východní Evropy.

Ve svém výrobním závodě v Rožnově pod Radhoštěm navazuje na zkušenosti a tradici švýcarské firmy Störi & Co, kterou v roce 1947 založil její zakladatel pan Fritz Störi sen. Hlavní výrobní program v nově založené společnosti navázal na předchozí výrobu tzv. pily dlouhého řezu s plovoucím agregátem.

Precizním konstrukčním a výrobním zpracováním a kvalitou samotných výrobků docházelo k postupnému navyšování výroby a k vývoji nových strojů a zařízení (zkracovací pily, optimalizační zkracovací pily, kompletní technologie pro výrobu palet, stejně jako další technologické linky, a to nejen pro oblast dřevozpracujícího průmyslu).

Firma STÖRI MANTEL se zabývá nejen výrobou dřevoobráběcích strojů, ale nabízí rovněž odborné poradenství spojené s komplexní dodávkou požadovaných technologických celků na zpracování masivního dřeva. Jejím cílem je dodat zákazníkovi ucelenou technologii na zpracování masivního dřeva.

Výrobní areál společnosti se rozkládá na ploše přes 3000 m2 a zaměstnává cca 40 pracovníků s vlastním konstrukčním a vývojovým oddělením.

Společnost je lídrem ve svém výrobním oboru na tuzemském trhu a představuje největšího tuzemského výrobce a exportéra v oboru jednokotoučových rozmítacích pil.

Další informace o vzniku a historii společnosti SM naleznete v knize: „Historie a současnost podnikání na Vsetínsku, Valašskomeziřičsku a Rožnovsku“ (vydání: Městské knihy v r. 2007).