Sbíjecí automat na výrobu palet SMPA 500.1 Electric Drive

SMPA_500medaile

Ekonomicky nejúspornější stroj ve své třídě !

Sbíjecí automat SMPA 500.1 ED nachází uplatnění zejména ve firmách zabývající se výrobou palet s kapacitou 500 ks za směnu (8 hod.)

 

Technický popis sbíjecího automatu SMPA 500.1 ED (Electric Drive)

Sbíjecí automat SMPA 500.1 ED představuje moderní robustní konstrukci s využitím elektro-mechanického systému ke sbíjení palet různých typů a rozměrů.

Stroj je opatřen standardně 26-ti (opce max. 40 jednotek) zatláčecími jednotkami. Pracuje s volně sypanými hřebíky a díky elektromechanickému pohonu má nejnižší energetický příkon (1,2 kWh) ve své třídě. Je vhodným řešením všude tam, kde je potřeba kvalitně a rychle sbíjet palety s velkou produktivitou práce a vysokou dosahovanou přesností schématu hřebíkových spojů.

Stroj umožňuje zhotovit palety pomocí univerzální přestavitelné šablony standardního formátu (tj. uspořádáním podobné EUR paletě) o rozměrech v šířkách od 700 mm do 1200 mm a délkách od 600 mm do 1 500 mm. Opcí je možnost výroby palet s max. délkou 2500 mm (prodloužení stolu) nebo palet s max. rozměry 1 500 x 1 500 mm (bez přípravy noh). Další možností je využití fixních šablon pro výrobu konkrétního typu palety, což umožňuje rychlou změnu nastavení stroje pro různé typy palet.

V základu je stroj osazen třemi boxy s 10-ti vývody, které umožňují sbíjet palety pomocí tří druhů volně sypaných hřebíků (v opci můžeme zařadit 4-tý box). Opcí je také box s 12-ti vývody, jehož využití nalezneme tam, kde je potřeba většího počtu hřebíků jednoho druhu (např. do horních desek). V boxech dochází k automatickému řazení a dávkování hřebíků k zatláčecím jednotkám. Stroj je schopen pracovat s hřebíky rozměrů od 30 mm do 90 mm délky. Přesnost sbíjecího obrazce je v toleranci +/- 1 mm a min. rozteč hřebíků je 25 mm.

Obslužnost stroje zajišťují dva pracovníci.

Samozřejmostí jsou bezpečnostní prvky, které zajišťují bezpečnost práce na sbíjecím automatu. Stroj splňuje přísné požadavky na bezpečnost práce, vyplývající z příslušných nařízení a směrnic ES.

Postup práce na SMPA 500.1 ED

Stroj využívá systém sbíjení hotové palety a přípravy noh na společném stole (viz obrázek).

Sbíjení palety:

 1. Do pracovní pozice v levé části stolu se zakládají kostky a spodní desky spodní části palety (nohy).
 2. Do pracovní pozice v pravé části stroje se přeloží zhotovené spodní části palety (nohy), na které operátor vyskládá svlakové a podélné desky hotové palety.
 3. Po založení operátor potvrdí automatický krok sbíjení a stroj provede příslušný počet taktů sbíjení.
 4. Hotová paleta po sbíjecím cyklu zůstává ve výstupní části stroje a předpřipravené spodní části palety (nohy) se vracejí zpět do startovní pozice.
 5. V dalších operacích se celý cyklus opakuje.
 6. Hotovou paletu z výstupní části stroje může operátor odebírat ručně, nebo může paleta plně automaticky přecházet na další operaci opracování palet do linie SMOP.

Rozměry a hmotnost stroje

 • Délka stroje                     4000 mm
 • Šířka                               2150 mm (2950 mm vč. obslužného schodiště)
 • Výška                             3100 mm
 • Hmotnosti stroje              cca 3000 kg
 • Stupeň krytí IP                 IP 54 / IP 20 (dále viz revizní zpráva)
 • Sbíjecí cyklus                   Doba pracovního cyklu  je odvislá od doby zakládání materiálu na zhotovení palet obsluhou stroje.                                                      
 • Rychlost posuvu palety do sbíjecího cyklu je 0,6 m/s.

 

plaketa

Oceněno zlatou medailí na veletrhu Drema 2011 v Poznani.

Přílohy:
SouboryVelikost
Stáhni (DE SMPA 500.1_ED.pdf)SMPA 500.1 ED Deutsch284 Kb
Stáhni (ENG SMPA 500.1_ED.pdf)Prospekt SMPA 500.1 ED ENG241 Kb
Stáhni (CZ SMPA 5001._ED.pdf)Prospekt SMPA 500.1 ED CZ251 Kb